+48 509 915 812

Koniaków 899, 43-474 Koniaków 

O nas

Karczma Świstak to regionalna kuchnia w najlepszym wydaniu. Piękna, wieloletnia historia budynku, możliwość posiłkowania się w środku, jak również na tarasie, z którego rozpościera się widok na szczyty Beskidów. 

Ogrom zieleni dookoła i szczery uśmiech gospodarzy. W tle góralska muzyka, czasami także na żywo, szczególnie, gdy obchodzony jest Dzień Świstaka. Ale nie tylko... 

Mile widziane zwierzęta, na które zawsze czeka wielka micha świeżej wody.

Dodatkowym atutem Karczmy Świstak jest jej usytuowanie. Znajduje się przy głównej drodze w Koniakowie. Parking jest bezpłatny, a oprócz tego miłośnicy rowerów elektrycznych mogą podładować swoje jednoślady całkowicie za darmo.

Karczma Świstak oferuje dania na wynos, dowozi ciepłe posiłki w okolicach Trójwsi Beskidzkiej. 

Na piętrze znajduje się Galeria Sztuki Regionalnej (zwana też Chatą na Szańcach), którą prowadzi nieprzerwanie od blisko 20 lat miejscowy artysta, Tadeusz Rucki. Codziennie przy zachodzie słońca, o pełnej godzinie, do uszu mieszkańców Koniakowa dobiega dźwięk trombity. Każdy, kto go odwiedzi może spróbować swoich sił w grze na pasterskich instrumentach. Istnieje również możliwość zakupienia lokalnych pamiątek (m.in. koronkowa bielizna), ale tylko za gotówkę. 

 

 

 

 

Opinie klientów

Olivia Ohl-Szulik

Najlepsze jedzenie. Tak dobrej kuchni jeszcze nie było. Smakuje jak w domu. Przeuroczy wystrój, cuuudne widoki, olbrzymie porcje. I to ciasto malinowe. Palce lizać.

 

Jakub Ostrowski

Krótko, zwięźle i na temat: lokal z duszą, obsługa dba o komfort klienta. Już wiem, że nigdzie nie zjem tak dobrze jak w tym miejscu. Porcje ogromne, jakość na najwyższym poziomie.

Małgorzata Harat

Bardzo polecam Karczmę Świstak! Jedzenie świeże (zielenina i warzywa niemal jak prosto z krzaka), mięsko pyszne, jesteśmy bardzo zadowoleni z wszystkich dań, no i prze-miła obsługa.

Kontakt

Koniaków 899
43-474 Koniaków

Godziny otwarcia

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek 

Sobota

Niedziela

12:00 - 22:00

12:00 - 22:00

12:00 - 22:00

12:00 - 22:00

12:00 - 22:00

12:00 - 22:00

Strona www stworzona przez Zacne Nocowanie